Top

آموزش رسپبری پای لوازم مورد نیاز برای شروع (هفتم)

آموزش رسپبری پای لوازم مورد نیاز برای شروع (هفتم)

این مطلب یکی از مقالات ویژه‌نامه )رزبری پای( ماهنامه شبکه است. برای این‌که بتوانید از Raspberry Pi بهترین استفاده را بکنید، باید تعدادی لوازم خارجی روی آن به‌کار ببرید. به‌عنوان مثال، برای وارد کردن دستورات به یک صفحه‌ کلید و ماوس نیاز خواهید داشت. همچنین، به یک کارت SD نیاز دارید که سیستم‌عامل روی آن قرار ‌گیرد. به‌علاوه، یک منبع تغذیه مورد نیاز است. احتمالاً به یک آداپتور Wi-Fi یا یک کابل شبکه نیز نیاز خواهید داشت.

صفحه ‌کلید و ماوس

در این‌جا، با ابتدایی‌ترین اجزای یک کامپیوتر شروع می‌کنیم که صفحه‌ کلید و ماوس است. برای کار با Raspberry Pi یک صفحه‌ کلید و ماوس ساده کافی است و در برخی از پروژه‌ها اصلاً نیازی به این دو نیست.

کارت SD

کارت SD یک ابزار ذخیره‌سازی حاوی سیستم‌عامل Raspberry Pi است که ممکن است همراه یک سیستم‌عامل از قبل نصب یا به‌صورت یک کارت SD خالی خریداری شود. کارت‌های SD اندازه و سرعت‌های مختلفی دارند، اما برای یک مدل ابتدایی یک کارت به اندازه ۲ گیگابایت قابل قبول است. برای برنامه‌های اضافی و ذخیره اطلاعات بیش‌تر، یک کارت به اندازه حداقل ۴ گیگابایت توصیه می‌شود.

کابل منبع تغذیه

Raspberry Pi از یک اتصال‌دهنده Micro USB به‌عنوان ورودی منبع تغذیه استفاده می‌کند که باید ولتاژ ۵ ولت داشته باشد. به‌طور کلی، یک منبع تغذیه با جریان۱۵۰۰ میلی‌آمپر و ولتاژ ۲۵/۵ ولت کاملاً مناسب خواهد بود.

کیس

با این‌که ضروری نیست، ولی قرار دادن Raspberry Pi درون یک کیس آن را از ضربه و گرد و غبار حفظ می‌کند. همچنین، ظاهر بهتری به Raspberry Pi شما می‌دهد. کیس‌های زیادی در اندازه و رنگ‌های مختلف وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

هاب USB دارای منبع تغذیه

در نظر گرفتن درگاه‌های USB اضافی می‌تواند مفید باشد، به‌ویژه زمانی که می‌خواهید Raspberry Pi خود را توسعه دهید. Raspberry Pi خود به تنهایی دو درگاه USB دارد که توسط صفحه‌ کلید و ماوس اشغال می‌شود؛ بنابراین، برای اتصال لوازم خارجی بیش‌تر باید درگاه‌های USB بیش‌تری داشته باشید. اگر درگاه USB منبع تغذیه نیز داشته باشد، باعث می‌شود هیچ انرژی از خود Raspberry Pi گرفته نشود و به شما اجازه می‌دهد وسایلی مثل‌ هارددرایوهای خارجی را متصل کنید.

خروجی تصویر

 Raspberry Pi دو خروجی تصویر دارد؛ یک درگاه HDMI و یک سوکت RCA. بسیاری از ما با درگاه HDMI آشنا هستیم و برای اغلب کاربران به‌عنوان اتصال‌دهنده اصلی برای خروجی تصویر شناخته شده است. به ‌هر حال، اگر روی تلویزیون یا مانیتور خود HDMI ندارید، درگاه خروجی تصویر RCA می‌تواند برای اتصال به تلویزیون، مانیتور یا کابل SCART استفاده شود.

صفحه دوربین Raspberry Pi

یکی از لوازم افزودنی است که از طریق یک کابل گذرگاه انعطاف‌پذیر به سوکت‌های موجود در صفحه Raspberry Pi متصل می‌شود. بسیار کوچک، ولی به شکل قابل توجهی پرقدرت است و با وضوح تصویری در حدود ۵ مگاپیکسل می‌تواند تصاویر ۱۰۸۰ پیکسلی را پشتیبانی کند.

آداپتور USB Wi-Fi

با وجود این آداپتور، شما دیگر به یک کابل اترنت متصل به مسیریاب نیاز نخواهید داشت و می‌توانید از آن برای پروژه‌های پیش‌رفته‌تر که در آن‌ها اتصالات سیمی اینترنت در دسترس نیست، استفاده کنید.

منبع:مجله شبکه مترجم: سارا بصیری

 فایل PDF مطلب فوق را از اینجا دانلود کنید.

{profishop:copyright}